סדנאות להורים

חיבור משפחתי

יש דרכים לחבר את המשפחה. כל מערכות היחסים שלנו מהיום שנולדנו מושתת על תקשורת ללא התקשרות לא היינו יכולים להתקיים!

כולנו ערים לעובדה שמשפחה זה עסק מורכב לעיתים מסובך ביותר, מערכות יחסים שבנויות על כל כך הרבה התניות היא מתחילה בעייתית. כל הבעיות נובעות מנקודה מרכזית אחת והיא התקשורת!! תקשורת נכונה מביאה לחיבור נכון! רבים מאתנו מחפשים היום דרך הוא כלי איכותי לשיפור התקשרות בתקווה להביא לחיבור. החוכמה היום זה למצוא דרך שתאפשר לכולנו חיים יותר אמיתיים ואיכותיים.

הסבר קצר מאיפה הכול התחיל:

כל אחד מאתנו צובר לא מעט כעסים בכל מערכת יחסים ובעיקר בתוך המשפחה כמעט מהיום שנולדנו. הכעסים לרוב מבאים לתחושה של קורבנות ולא חייבת להיות סיבות מאד עמוקות, מספיק שאחד ההורים אמר לי "לא עכשיו" או "אי אפשר" או האח הגדול מרביץ לי, או ההורים מתווכחים בניהם כל אחד מהסיבות גורם לנו לצבור במאגר האישי את תחושת הקורבנות.

תחושה זאת גם מביאה אותנו להיות שיפוטיים כי הרי שפטו אותי אז למה שלא אשפוט אחרים?
רגשות אלו מנהלים לנו את החיים וגורמים לנו לחוסר חיבור ולתקשורת לקויה בחיינו עם הסובבים אותנו ובעיקר במשפחה. למעשה בדיוק ממה שכל אחד מאתנו היה רוצה שיהיה בחיי המשפחה.

הגענו לעידן בו ל"כאורה" התקשורת מאד "מתקדמת", אך התוצאה בדיוק הפוכה, חוסר תקשורת, שפה רדודה ביותר, כמעט ואין תקשורת בגובה העיניים וכמובן חוסר חיבור.

שיטת "שאלת השאלות" ממקדת אותנו לעשייה ומאפשרת לכולנו להחזיר את התקשורת לגובה העיניים, ואת החיבור והשמחה למשפחה ולכל הסובבים אותנו!

 

 

"כל מה שילד צריך – מבוגר אחד שיאמין בו". (הרב שלמה קרליבך)