מה זה מקום עבודה?

"אבא הלך לעבודה יביא לי מתנה" מוכר לנו מאד נכון?

נסו להיזכר שהייתם ילדים וההורים הלכו לעבודה מה דמיינתם לעצמכם על מקום העבודה שלהם?

בוא ניתן לעצמנו כמה שניות להיזכר, מה בדיוק חשבתי על מקום העבודה ובמה חלמתי לעבוד שיהיה גדול? אין ספק שאם נחזור לאותו מקום בילדות ונביט על המקום בו היום אנו מנהלים, נוכל להבין הרבה יותר טוב איך באמת היינו רוצים שהארגון יתפקד.

הרי כילד כל מה שהיה לי הכי חשוב זה שיקשיבו לי, שידברו איתי, ושנבנה וניצור ביחד משהו משותף לכל המשפחה מה שנקרא תקשורת ישירה ובריאה. אותה תבנית טבועה בנו היום אם נרצה או לא נרצה, והיא זאת שתוביל אותנו להצלחה בכל תחומי  החיים. זאת בדיוק הסיבה שארגון יכול להתקיים רק אם תהייה בו תקשורת ישירה ובריאה! בעולם המודרני בו אנו נמצאים "בשיא" עידן  הטכנולוגיה התקשורתית, וכבר מזמן איבדנו את התמימות, זאת בדיוק הבעיה והסיבה לחוסר תקשורת ישירה ובריאה שהיא למעשה הבסיס להתייעלות!

שיטת "שאלת השאלות" ממחישה,מסיעת, ומראה לנו בדיוק את המקום בו אנו נמצאים תוך הבנה שהמהות היא תקשורת נכונה ובריאה ובדרך זו היא ממקדת אותנו בעשייה, ומביאה אותנו בדיוק למקום בו נרצה לשפר את הארגון "מקום העבודה" ולהתייעל,  ולהגיע למקום העבודה שחלמנו כילדים.

דוגמאות מהחיים לחברה שהצליחה בגדול, הקו המנחה תמיד היה תקשורת ישירה ובריאה

בן כהן, מייסד החברה, אמר פעם: "לעסק יש אחריות להחזיר לקהילה" ומאז אנו חיים על פי מילים אלו. חברו לילדות, ג’רי גרינפלד, גם אמר כמה מילות חוכמה : "אם זה לא כייף, אז למה לעשות את זה!"
בשנת 1992, בן וג’רי הצהירו על עקרונות החברה שלנו, שלעסק יש אחריות לסביבה ושעליו לקיים מערכת עקרונות שצריך לשאוף אליהם. בין אם זה בבחירת ספקים עם ערכים חברתיים, בתמיכה בעמותות ללא מטרת רווח, או שימוש בגלידה שלנו לשיפור הסביבה, אנחנו מאמינים שזה חשוב לנהוג על פי הערכים שלנו.

אינטרסים חופפים יוצרים לשון משותפת"  - חמי שלו

Log in to post a comment.